top of page
Модуль 1. Медіаосвіта
Лекція 1

Лекція 1. Інформація та мас-медіа. Сутність понять «медіаосвіта», «медіакультура», «медіаграмотність», «аудіовізуальна грамотність». Медіаосвіта як засіб розвитку критичного мислення.

Вступ

Суспільство розвивається, а разом з ним — інформаційно-комунікаційні технології. «Розвинена система мас-медіа потребує цілеспрямованої підготовки особистості до вмілого й безпечного користування ними», — впевнені автори впровадження медіаосвіти (Концепція впровадження медіаосвіти в Україні).

Медіа стають джерелом соціалізації, чинником стихійного соціального навчання, засобом дистанційної та неформальної освіти. Відсутність механізмів саморегуляції медійного ринку, які б не допускали недоброякісні медіапродукти чи шкідливі інформаційні впливи, загострює потребу в розвитку медіаосвіти. Враховуючи необхідність протистояти зовнішній інформаційній агресії та руйнівній закордонній пропаганді, медіаосвіта стає питанням не лише інформаційної безпеки молоді, а й безпеки України загалом, має бути одним з головних чинників забезпечення відкритості освіти до сучасних знань і наближення змісту освіти до потреб повсякденного життя людини.

00:00 / 00:57

Перегляньте відео та дізнайтесь, які типи контенту використовуються в медіа:

Тест для самоконтролю

Самостійна робота №1. Історія розвитку медіаосвіти.

Пройти тестування (4 бали)

Лекція 1

Лекція 2. Напрацювання західних науковців у сфері медіаосвіти. Медіаосвіта в Україні.

План

  1. Медіаосвіта в західних країнах.

  2. Медіаосвіта в Україні.

  3. Рівень медіаграмотності.

персонаж2+.gif

Для визначення власного рівня медіаграмотності пройти анонімний тест «Наскільки ви медіаграмотні?»

Самостійна робота №2. Суспільне значення медіаосвіти.

Пройти тестування (4 бали)

bottom of page